تمامی جلسات آموزش نت خوانی موسیقی

آموزش نت خوانی موسیقی

نت موسیقی زبان مشترک همه موزیسین های دنیاست. توانایی نت خوانی و نت نویسی هم برای هر موسیقی دانی واجبه.  هدف من اینه که مجموعه ای رو درست کنم که از سیر تا پیاز نت خوانی رو به هنرجو های عزیز درس بده.

فرض من بر این بوده که کسی که این آموزش ها رو می بینه هیچ دانش و تجربه ای در موسیقی نداره.  در این صفحه همه قسمت های مربوط به نت خوانی که توسط موزیک فور لایف گرد آوری و تولید شده رو می تونید مشاهده کنید.

از پایه ای ترین قسمت شروع کنید چون خیلی خیلی مهمه، باید بدونید نت های موسیقی اصلا چی هستن و از کجا میان، بعد به ترتیب آموزش هارو یاد بگیرید. در ادامه ی عنوان هر قسمت، خلاصه ای از مطالب اون جلسه رو می تونید مشاهده کنید. هر لینک شما رو به صفحه اون جلسه می بره که شامل متن و عکس و صد البته ویدیو آموزشی هست 🙂

دوره کاملا رایگان آموزش نت خوانی موسیقی آنلاین رو به شما هنرجویان گرامی تقدیم می کنم.

می تونید برای تجربه بهتر تو سایت ثبت نام کنید و دوره رو از صفحه دوره های آمورزشی شروع کنید.

تمامی مطالب این دوره توسط خودم گردآوری، ترتیب بندی، نوشته و ساخته شده(تمامی مثال ها و نت ها و …) و به شما اطمینان می دم که برای یادگیری این مطالب در آموزشگاه های موسیقی باید صد ها هزار تومن هزینه کنید و برید و بیاید (تازه اگه معلم ها این مطالب رو خودشون بلد باشند که متاسفانه اکثرا بلد نیستند).

اگه این دوره رایگان و مطالب وبسایت براتون به هر نحوی مفید بوده خیلی خوشحال میشم از لینک زیر که صفحه حمایت مالیم هست ازم حمایت کنید ♥

حمایت از موزیک فور لایف/گیم یار

جلسه ۱ – آموزش نت های موسیقی – هر آنچه باید برای شروع بدانید

در این جلسه می فهمیم که نت های موسیقی اصلا چی هستن و از کجا میان،چه جیزی نت هارو از هم متمایز می کنه، چند تا نت داریم، نت های بمل دار و دیز دار چی هستند، اکتاو چیه و …

جلسه ۲ – بخش های مختلف خط موسیقی (مقدماتی)

در این جلسه یاد می گیریم که قسمت های مختلف تشکیل دهنده خط موسیقی چیا هستن و نگاهی مختصر و مفید به هر بخش می کنیم تا بعدا به طور مفصل به هر کدوم بپردازیم. یاد می گیریم که حامل موسیقی، میزان، کلید، تمپو، کسر میزان و .. چیا هستن.

جلسه ۳ – موقعیت نت ، بمل و دیز ، بکار و اکتاو روی حامل موسیقی

در این جلسه یاد می گیریم که موقعیت نت روی حامل موسیقی نشون دهنده چیه، نت های بمل دار و دیز دار چطور نشون داده میشن، علامت بکار چیه و همچنین اشاره ای به اکتاو روی حامل موسیقی می کنیم.

جلسه ۴ – آموزش نت خوانی – کشش نت ، خط اتحاد و اتصال ، نت نقطه دار

در این جلسه با شک های مختلف نت ها (نت گرد، نت سفید،نت سیاه، نت چنگ و …) آشنا می شیم و می فهمیم که شکل نت، کشش یا همون ارزش زمانی نت رو مشخص می کنه. همچنین  با خطوط اتحاد و اتصال و نت های نقطه دار آشنا می شیم.

جلسه ۵ – آموزش نت خوانی – تمپو و آموزش کار با مترونوم

در این قسمت از آموزش نت خوانی ، به معرفی تمپو می پردازیم و هم چنین در باره مترونوم، روش کار کردن باهاش و اهمیتش در نت خوانی و تمرین موسیقی مطالب مورد نیاز رو گردآوری کردیم.

جلسه ۶ -آموزش نت خوانی – کسر میزان چیست ؟ (Time Signature)

در این قسمت از آموزش نت خوانی به قسمت شیرین و مهم کسر میزان می رسیم و می فهمیم کسر میزان چیه.

جلسه ۷ – آموزش نت خوانی – سکوت ها و علامت های سکوت در موسیقی

در این قسمت از آموزش نت خوانی، به سکوت ها و علامت های سکوت می پردازیم.

جلسه ۸ – آموزش نت خوانی – نت های موسیقی به زبان انگلیسی + اهمیت آن

در این پست به نت های موسیقی به زبان انگلیسی و همچنین اهمیت یادگیری اون ها می پردازیم.

حتما اگه سوالی دارید در بخش کامنت ها مطرح کنید و در کانال های تلگرام و آپارات و همچنین پیج اینستا عضو شید و منتظر آموزش های بعدی باشید.